Medarbetare

Affärsområden

Christer Andersson / Affärsområdeschef Uppsala
TELEFON 018 – 18 40 01 / christer.andersson@markona.se

Henrik Andersson / Affärsområdeschef Enköping
TELEFON 0171 – 66 70 11 / henrik.andersson@markona.se

Magnus Edin / Affärsområdeschef Stockholm
TELEFON 0709 – 12 30 51 / magnus.edin@markona.se

Mats Andersson / Arbetschef Uppsala
TELEFON 0709-12 30 06 / mats.andersson@markona.se

Peter Persén / Arbetschef Asfalt
TELEFON 018 – 18 40 05 / peter.persen@markona.se

Linus Andersson / Verksamhetschef Maskiner & Fordon
TELEFON 0709-12 30 01 / linus.andersson@markona.se

Stödfunktioner

Niklas Lindblad / Entreprenadchef
TELEFON 0709-12 30 20 / niklas.lindblad@markona.se

Stefan Sjögren / Kalkylchef & Kvalitet- och miljöchef  
TELEFON 0709-12 30 54 / stefan.sjogren@markona.se

Elisabeth Löthman / Inköpare
TELEFON 0709-12 30 60 / elisabeth.lothman@markona.se

Anna Åhr / Ekonomichef
TELEFON 018 – 18 40 08 / anna.ahr@markona.se

Jeanette Almén / Verksamhetsutveckling
TELEFON 018 – 18 40 18 / jeanette.almen@markona.se

Carina Stenhällen / Redovisningsansvarig
TELEFON 018 – 18 40 09 / carina.stenhallen@markona.se

Roger Lindvall / Personalchef
TELEFON 0709 – 45 06 07 / roger.lindvall@markona.se

Josefin Andersson / Kommunikatör
TELEFON 018 – 18 40 20 / josefin.andersson@markona.se

VD

Maria Andersson / VD
TELEFON 018 – 18 40 00 / maria.andersson@markona.se